Novinky

Prohlédněte si naši aktuální nabídku sklepů:
modelové řady

Realizace

Prohlédněte si galerii:
fotogalerie

Navrhněte
si sklep

Pomocí jednoduché webové aplikace snadno a rychle navrhnete řešení pro vinný sklep u Vás doma.
více informací

Stáhněte si
náš katalog

Katalog sklepů Hélicave ke stažení (5,1 Mb):
stáhnout katalog

Postup výstavby


krok 1 1. Testování při výrobě

Ochranná a izolační kapsa od firmy Pirelli, která tvoří vnější stěnu sklepa, je vyrobena z butylu kaučuku o síle 1,5 mm Tato kompaktní izolace se vyrábí na míru pro každou zakázku podle zvoleného typu sklepa. V procesu výroby je testována po dobu 48 hodin působením tlaku a simulaci prostředí tak, aby byly vyloučeny veškeré anomálie před vlastní instalací.

krok 2 2. Hloubení

Největší objem prací spočívá ve hloubení stavebního otvoru. Hloubení provádíme při dodržení všech technologických zásad a stavebního dohledu statika do jakéhokoliv geologické vrstvy - do skály i do měkkého podloží s vysokým sloupcem spodní vody. Potrubí a vedení jsou zajištěna a odkloněna mimo stavební prostor

krok 3 3. Položení izolační formy

Po vyrovnání dna vrstvou písku a položení ochranné geotextilie je výkop chráněn před průsakem vody těsnící butylovou fólí o síle 1,5 mm (vyrobena speciálně pro tyto účely firmou Pirelli). Tato „těsnící kapsa“ je vyrobena z jednoho kusu a dokonale izoluje sklep před působením tlakové vody.

krok 4 4. Základová deska

Na „dně“ budoucího sklepa je vybetonována základová deska o minimální tloušťce 250 mm. Deska je armována a tvoří základnu pro celou konstrukci sklepa. Na přání zákazníka je možno základnu vydláždit nebo jinak upravit pochůznou plochu sklepa.

krok 5 5. Montáž sklepa

Na základovou vybetonovanou desku jsou postupně instalovány jednotlivé moduly sklepní konstrukce a schodiště. Strop i podlaha sklepa jsou rovněž tvořeny prefabrikovanými stropnicemi.

krok 6 6. Schodiště

Spolu se stropem je nainstalován točité samonosné schodiště. Stupnice jsou zasazeny přímo do stěnových tvárnic.

krok 7 7. Odvětrání sklepa

Vrchní a spodní větrací potrubí je spojeno vně sklepa a zajišťuje dokonalou přírodní vlhkost a mírné proudění vzduchu

krok 8 8. Dokončení stavby

Hotový sklepní prostor je zafixován betonovou směsí. Následuje osazení dveřního prostoru rámem a vlastní montáž vstupních dveří. Následuje instalace, vnitřního osvětlení, ventilačních mřížek a doplňkové výbavy sklepa (barové pulty, trezor, atd.)

krok 9 9. Inspekce stavby a předání majiteli

Po kompletním dokončení stavby je provedena inspekce všech součástí sklepa. Poté následuje oficiální předání hotového sklepa majiteli.